• klubalpin@klubalpin.pl
  • 602 262 955

Jan Paweł II

"Wy jesteście przyszłością świata! 
 Wy jesteście nadzieją Kościoła!
 Wy jesteście moją nadzieją!"

Cytaty

"Jeśli chcesz znaleźć źródło, Musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, Wiesz, że ono musi tu gdzieś być - Gdzie jesteś, źródło?...

Motto


"Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć znowu dalej" - Edward Rasała.

 

  • Aktualności

Fotogaleria Mariazell 2017

sobota , Sie 12 2017
53234

Podziękowanie dla pielgrzymów

środa , Lip 19 2017
55265

Chrystus Zmartwychwstał

sobota , Kwi 15 2017
65775

Mariazell 2017

Fotogaleria Mariazell 2017

Fotogaleria Mariazell ...

2017-08-12 19:33:17

Podziękowanie dla pielgrzymów

Podziękowanie dla ...

2017-07-19 12:06:21

Dzień VIII - Traisen-Mariazell

Dzień VIII - ...

2017-07-14 22:09:53

W roku 2016 Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II wyruszy wraz z sympatykami rowerowych podróży na jubileuszową, dwudziestą wyprawę do Częstochowy. W tym roku trasa liczyć będzie ok. 730 km. Na dobry początek, kilka dni spędzimy w Bieszczadach :) Co tu dużo mówić, każdy z Nas wie, jak urocze i zachwycające są nasze południowo – wschodnie góry. Po drodze odwiedzimy m. in. takie miejscowości jak: Ustrzyki Górne, Wetlina, Cisna, Komańcza, Krempna. Następnie zawitamy do uzdrowiskowej miejscowości w Beskidzie Sądeckim – Krynicy Zdrój, w Beskidzie Wyspowym odwiedzimy Stary Sącz, Limanową oraz Mszanę Dolną, na naszej drodze pojawi się także Maków Podhalański. Dalsza trasa będzie coraz bardziej zmierzać w rodzinne strony Karola Wojtyły, gdzie nie sposób pominąć ulubionego przez Niego Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej i oczywiście miejsca narodzin w Wadowicach. Z kolei w dalszej części trasy udamy się Szlakiem Orlich Gniazd w kierunku Częstochowy, mijając po drodze m.in. ruiny średniowiecznych zamków w Ogrodzieńcu i Olsztynie. Kulminacyjnym punktem wyprawy będzie wjazd do Częstochowy przez Aleje Jasnogórskie a jej uwieńczeniem Uroczysta Msza Święta przed Cudownym Obrazem Jasnogórskim w dniu 3 lipca 2016 r.

Trasa, jak widać, jest na tyle urozmaicona, by zadowoliła naszych stałych bywalców, którzy już wielokrotnie z nami pielgrzymowali i chcieliby spróbować czegoś nowego. Jest także na tyle atrakcyjna zarówno od strony religijnej, jak i turystycznej, by skłoniła nowych adeptów rowerowych wypraw do podjęcia decyzji o wyjeździe. W tym roku, na prośbę jadących, powołamy do życia ’Grupę Pierwszą’ – uprzywilejowaną. Grupa ta będzie miała więcej czasu na pokonanie dziennego dystansu, tzn. pojedzie wolniej. Dzięki temu, nikt kto będzie w niej jechał, nie będzie się martwił czy nadąży za resztą jadących a uczestnicy pozostałych grup będą mogli cieszyć się jazdą w tempie lepiej dostosowanym do ich możliwości.

Zapraszamy Cię do przeżycia z nami kilku dni, podczas których poznasz sam siebie, wielu wspaniałych ludzi i odkryjesz piękno zakątków o których być może do tej pory nie miałeś pojęcia. Zapewniamy, że czas spędzony na tej sportowo – duchowej wyprawie będzie dobrym czasem dla zdrowia duszy i ciała, czasem relaksu i zadumy nad życiem.


Zachęcamy do odważnych decyzji!
Zapraszamy: wybierz się razem z nami!
Mogli jedni, mogli drudzy – możesz i Ty !!!

Warunki uczestnictwa: http://klubalpin.pl/index.php/czestochowa-2016/warunki-uczestnictwa
Zapisy: http://klubalpin.pl/index.php/czestochowa-2016/zapisy-elektroniczne
W razie pytań zaleca się kontakt telefoniczny z Sekretariatem Klubu:
Barbara Znamirowska – tel. 0-602/ 26 29 55, e-mail: belumii@gmail.com