• klubalpin@klubalpin.pl
 • 602 262 955

Jan Paweł II

"Wy jesteście przyszłością świata! 
 Wy jesteście nadzieją Kościoła!
 Wy jesteście moją nadzieją!"

Cytaty

"Jeśli chcesz znaleźć źródło, Musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, Wiesz, że ono musi tu gdzieś być - Gdzie jesteś, źródło?...

Motto


"Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć znowu dalej" - Edward Rasała.

 

 • Aktualności

Fotogaleria Mariazell 2017

sobota , Sie 12 2017
53214

Podziękowanie dla pielgrzymów

środa , Lip 19 2017
55248

Chrystus Zmartwychwstał

sobota , Kwi 15 2017
65755

Mariazell 2017

Fotogaleria Mariazell 2017

Fotogaleria Mariazell ...

2017-08-12 19:33:17

Podziękowanie dla pielgrzymów

Podziękowanie dla ...

2017-07-19 12:06:21

Dzień VIII - Traisen-Mariazell

Dzień VIII - ...

2017-07-14 22:09:53

DROGI PIELGRZYMIE!

Dziękujemy Ci za zainteresowanie się naszą propozycją i zapisanie się do udziału w XX OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMCE ROWEROWEJ RZESZÓW – JASNA GÓRA W DNIACH 26 CZERWCA – 3 LIPCA  2016 ROKU.

Przekazujemy Ci bliższe wytyczne odnoszące się do naszego wyjazdu:

 1. Bagaż główny (duży)

Wszystkie rzeczy według informacji „co zabrać ze sobą” mają być spakowane do jednej dużej torby, nie może to być plecak ze stelażem zewnętrznym! Do tego bagażu ma być przymocowany sporządzony we własnym zakresie ZAFOLIOWANY IDENTYFIKATOR Z IMIENIEM I NAZWISKIEM. Będzie można korzystać z niego jedynie na noclegach.

Jeżeli śpiwór czy karimata nie mieszczą się wewnątrz dużego bagażu, mogą być osobno, ale koniecznie podpisane imieniem i nazwiskiem właściciela.

 Wszystkie bagaże będą wiezione samochodem.

 1. Bagaż podręczny

Do małego podręcznego plecaka należy włożyć RZECZY PIERWSZEJ POTRZEBY (menażka, sztućce, chusteczki...), z niego będzie można korzystać w ciągu dnia podczas posiłków. Bagaż ten musi być rzeczywiście mały.

 1. Noclegi pielgrzymkowe

Wszystkie noclegi będą „pod dachem”, nie potrzeba więc brać ze sobą namiotów.

 1. Odprawa przed pielgrzymką

BEZWZGLĘDNIE WSZYSCY muszą złożyć duże bagaże wraz z karimatą i śpiworem w przeddzień wyjazdu – 25 CZERWCA 2016 (SOBOTA) - w godzinach 16.00-20.00 w Recepcji Pielgrzymki Rowerowej (Internat Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie – ul. Warszawska 20). Każdy z uczestników otrzyma wówczas tzw. pakiet pielgrzyma: koszulkę, przewodnik oraz komplet widokówek pielgrzymkowych.

 1. Nocleg dla osób spoza Rzeszowa i okolic w przeddzień pielgrzymki

Osoby spoza Rzeszowa zapraszamy na nocleg w Internacie Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie (ul. Warszawska 20) w cenie 40 zł za osobę wraz z prowiantem śniadaniowym. Płatne na miejscu w dniu przyjazdu.

Chętni na nocleg czynią to przy wypełnianiu dokumentów zgłoszeniowych lub zgłaszają się u Barbary Znamirowskiej (sekretariat klubu) najpóźniej do dnia 15 CZERWCA (ŚRODA) – najlepiej pocztą elektroniczną na adres belumii@gmail.com lub telefonicznie na numer 0-602 26 29 55, a w przeddzień wyjazdu meldują się w RECEPCJI PIELGRZYMKI ROWEROWEJ (ul. Warszawska 20) w godzinach 16.00-20.00. W razie chęci wcześniejszego przybycia prosimy o kontakt pod wskazany numer telefonu. Prosimy nie odkładać przyjazdu na godziny nocne, gdyż wiąże się to z trudnościami organizacyjnymi i zmęczeniem następnego dnia podczas startu pielgrzymki.

 1. Przygotowanie do wyjazdu w dniu startu dla mieszkających w Internacie

Osoby nocujące w internacie będą miały dostęp do dużego bagażu do następnego dnia do godz. 5.30 rano. Mały bagaż podręczny mają oni złożyć w dniu 26 czerwca (NIEDZIELA) najpóźniej do godz. 5.45 rano w czerwonej przyczepie serwisowej.

Prowiant śniadaniowy dla nich będzie przygotowany do odbioru o godz. 5.00 rano. Po posiłku i ostatecznym spakowaniu bagaży O GODZ. 6.00 NASTĄPI WSPÓLNY PRZEJAZD DO KOŚCIOŁA św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie na Mszę świętą i Uroczystości Startu Pielgrzymki Rowerowej.

 1. Przygotowanie do wyjazdu dla mieszkańców Rzeszowa i okolic

Osoby z Rzeszowa i okolic dotrą we własnym zakresie na Uroczystości Startu, GROMADZĄC SIĘ PRZED KOŚCIOŁEM NAJPÓŹNIEJ O GODZ. 6.30. Jest to konieczne ze względu na przygotowanie się do liturgii oraz do późniejszego startu pielgrzymki, który będzie miał miejsce przy kościele.

Przed Mszą św. rower należy zostawić w wyznaczonym miejscu przy kościele, gdzie będzie zorganizowany dozór nad nim, natomiast bagaż podręczny złożyć w czerwonej przyczepie serwisowej, która będzie podstawiona także obok kościoła ok. godz. 6.15.

 1. Strój na start pielgrzymki

Na Mszę św. i start pielgrzymki PRZYCHODZIMY W KOSZULKACH PIELGRZYMKOWYCH. Jeżeli ktoś posiada profesjonalny strój kolarski, proszony jest także o założenie na niego na czas uroczystości oraz startu wspomnianej koszulki. Jedynie osoby posiadające strój kolarski z Rzymu czy Fatimy mogą wystąpić w samym stroju kolarskim.

 1.  Meta Pielgrzymki Rowerowej

Informujemy, iż w dniu 3 lipca 2016 (niedziela) około godz. 11.00 będzie miał miejsce Uroczysty Wjazd do Częstochowy przed Wały Jasnogórskie i Pokłon Matce Bożej, natomiast uwieńczeniem wyprawy jest MSZA ŚWIĘTA PRZED CUDOWNYM OBRAZEM MATKI BOŻEJ W CZĘSTOCHOWIE 3 LIPCA (NIEDZIELA) O GODZ. 14.00.

 1. Powrót autokarem do Rzeszowa

Opłata za powrót autokarem do Rzeszowa i transport roweru wynosi 80 zł. Płatne na miejscu w Recepcji Pielgrzymki Rowerowej w dniu 25 czerwca.

 1. Opłaty w dniu przyjazdu w recepcji

W dniu przyjazdu do Rzeszowa i zdawania bagażu głównego należy uiścić wszelkie brakujące wpłaty.

 1. Inne informacje

Gdy pojawią się nowe, ważne informacje, zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz wysłane do uczestników drogą e-mail.

UWAGA!

            BEZWZGLĘDNIE PROSIMY O DOSŁANIE WSZYSTKICH BRAKUJĄCYCH DOKUMENTÓW. INFORMUJEMY, ŻE OSOBY, KTÓRE NIE DOSTARCZĄ DO 20 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK) OŚWIADCZEŃ OSOBISTYCH O WYJEŹDZIE, NIE ZOSTANĄ OBJĘTE UBEZPIECZENIEM PIELGRZYMKOWYM!

            GDYBY W OSTATNICH DNIACH PRZED WYJAZDEM ZASZŁY JAKIEŚ ISTOTNE ZMIANY, ZOSTANĄ PODANE NA STRONIE INTERNETOWEJ.

ZOBOWIĄZUJEMY  KAŻDEGO UCZESTNIKA PIELGRZYMKI BY  24  CZERWCA  2016  (PIĄTEK) ZAJRZAŁ PRZED WYJAZDEM NA TĘ STRONĘ I SPRAWDZIŁ WSZYSTKIE NAJNOWSZE INFORMACJE.

Na start Pielgrzymki oraz na Uroczystości na Jasnej Górze zapraszamy Rodziny Pielgrzymów, Bliskich, Znajomych i Wszystkich Gości.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

 1. dowód osobisty 
 2. śpiwór i karimata
 3. kurtka od deszczu (krótka)
 4. stroje kolarskie lub sportowe krótkie koszulki i spodenki
 5. buty kolarskie lub inne buty sportowe na rower
 6. klapki pod prysznic
 7. ciepły sweter
 8. czapka od słońca i okulary przeciwsłoneczne
 9. odświętny strój na mszę św. (ładne spodnie i koszulka)
 10. latarka
 11. lekarstwa, bandaż elastyczny, krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, środek przeciw komarom
 12. menażka turystyczna na posiłki, garnuszek, sztućce
 13. ręcznik, mydło, rzeczy osobiste, chusteczki higieniczne, papier toaletowy
 14. dwie zapasowe dętki rowerowe i olej do smarowania łańcucha oraz szmatkę
 15. kask na głowę (jest obowiązkowy ze względu na bezpieczeństwo pielgrzyma)

* Przypominamy, iż przed pielgrzymką rower należy oddać do serwisu w celu dokonania dokładnego przeglądu

UWAGA!

RZECZY BIERZEMY MOŻLIWIE JAK NAJMNIEJ, TAK BY NIE OBCIĄŻAĆ NADMIERNIE NASZYCH SAMOCHODÓW! WIOZĄ ONE BOWIEM CAŁE ZAPLECZE GOSPODARCZE I TECHNICZNE!

DZIĘKUJEMY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ!

Do zobaczenia na starcie Pielgrzymki!

Organizatorzy