• klubalpin@klubalpin.pl
  • 602 262 955

Jan Paweł II

"Wy jesteście przyszłością świata! 
 Wy jesteście nadzieją Kościoła!
 Wy jesteście moją nadzieją!"

Cytaty

"Jeśli chcesz znaleźć źródło, Musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, Wiesz, że ono musi tu gdzieś być - Gdzie jesteś, źródło?...

Motto


"Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć znowu dalej" - Edward Rasała.

 

  • Aktualności

Fotogaleria Mariazell 2017

sobota , Sie 12 2017
53209

Podziękowanie dla pielgrzymów

środa , Lip 19 2017
55241

Chrystus Zmartwychwstał

sobota , Kwi 15 2017
65747

Mariazell 2017

Fotogaleria Mariazell 2017

Fotogaleria Mariazell ...

2017-08-12 19:33:17

Podziękowanie dla pielgrzymów

Podziękowanie dla ...

2017-07-19 12:06:21

Dzień VIII - Traisen-Mariazell

Dzień VIII - ...

2017-07-14 22:09:53

"MIŁOSIERDZIE – PRZEBACZENIE – UZDROWIENIE"

Obecny rok przeżywamy w całym Kościele jako nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez Papieża Franciszka. W obchody tego roku dużymi literami wpisują się też obchody Światowych Dni Młodzieży  
w Krakowie, przeżywane pod hasłem „Błogosławieni Miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Papież Franciszek chce przez to otworzyć nam oczy naprawdę o Miłosierdziu Bożym, tak mocno przypomnianą przez św. Siostrę Faustynę Kowalską, a jednocześnie wydaje się że zapomnianą kiedy popatrzymy na codzienne nasze życie i postępowanie. Zamysł jest więc taki, aby nie tylko uświadomić sobie wielkość Miłosierdzia Bożego, które nas dotyka, ale i tym Miłosierdziem żyć. O tym mówił św. Jan Paweł II wołając  w Krakowie, że „potrzeba dziś wyobraźni miłosierdzia!”


„Miłosierdzie – przebaczenie – uzdrowienie” – wybór takiego hasła Pielgrzymki nie jest przypadkowy,  
ale wpisuje się w to co przeżywa cały Kościół. Zamysłem organizatorów jest, aby jadąc w pielgrzymce rowerowej, przeżyć rekolekcje – duchowe wydarzenie – w tym duchu, jaki podpowiada nam Papież.

W centralnym punkcie jest przebaczenie, do którego człowiek powinien dojrzeć. Jednakże nie byłoby to możliwe bez doświadczenia przebaczenia Bożego, które jest całkowicie darmowe i niczym nieograniczone, dlatego właśnie nazywa się MIŁOSIERDZIE! Żeby dojrzeć do przebaczenia trzeba więc doświadczyć Bożego Miłosierdzia, w którego zasięgu cały czas „żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. Nie da się tego zrobić inaczej, jak tylko patrząc na swoje życie w świetle Słowa Bożego, które jest wielkim orędziem o Miłosierdziu Bożym.
Drugi etap to właśnie przebaczenie, kluczowe doświadczenie w życiu chrześcijańskim, które jest warunkiem skorzystania z Bożego przebaczenia. Sami przecież modlimy się codziennie „i odpuść nam nasze winy jako  
i my odpuszczamy naszym winowajcom…” Przebaczenie jest więc warunkiem zbawienia wiecznego, ale też warunkiem i kluczem do uzdrowienia zranionego serca, jak również zdrowia fizycznego.

To jest ten trzeci element, jako konsekwencja „przebaczenia z serca”. Przebaczenie prowadzi do uzdrowienia, przebaczenie ma moc. Przebaczenie jest bowiem ścisłym wejściem na drogę podobieństwa do Boga, które nosimy, do Boga, który jest Miłosierny. Przebaczenie obejmuje dwa etapy: przebaczenie samemu sobie, często kluczowe doświadczenie, bez którego nie można pójść dalej. Drugi etap to przebaczenie drugiemu „przebaczyć drugiemu człowiekowi, to zostawić go Bogu, aby go zbawił”. To wszystko możliwe jest w doświadczeniu Bożego miłosierdzia, czyli Bożego przebaczenia, które jest całkowicie darmowe, a ze strony człowieka potrzeba tylko chęci, aby z niego skorzystać.
Tym tematom i tym sprawom poświęcone będą rekolekcje na rowerze, które w roku 2016, roku miłosierdzia będziemy przeżywać.
Potrzebujesz pojednania z Bogiem, z drugim człowiekiem, z samym sobą? Czujesz że twoje serce jest zranione? Szukasz uzdrowienia wewnętrznego? Zarazem nie boisz się trudu fizycznego i nowych wyzwań? – ta pielgrzymka jest adresowana do ciebie. Pielgrzymka cię nie uleczy, ale pomoże otworzyć się na Boga, Który tego dokona, Który chce uzdrowić twoje serce!
Zapraszamy!

W imieniu KKS Alpin
Ks. Stanisław Zagórski – Ojciec Duchowny