Informacje Szczegółowe

PIELGRZYMKA ROWEROWA RZESZÓW – CZĘSTOCHOWA 2019

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

 

 

DROGI PIELGRZYMIE!

 

Dziękujemy Ci za zainteresowanie się naszą propozycją i zapisanie się do udziału w XXI OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMCE ROWEROWEJ RZESZÓW – JASNA GÓRA W DNIACH 21  – 28 LIPCA  2019 ROKU.

Przekazujemy Ci bliższe wytyczne odnoszące się do naszego wyjazdu:

 1. Bagaż główny (duży)

Wszystkie rzeczy według informacji „co zabrać ze sobą” niech będą spakowane do jednej dużej torby, walizki czy plecaka, nie może to być plecak ze stelażem zewnętrznym! Będzie można korzystać z niego jedynie na noclegach. Jeżeli śpiwór czy karimata nie mieszczą się wewnątrz dużego bagażu, mogą być osobno, ale koniecznie podpisane imieniem i nazwiskiem właściciela.

Wszystkie bagaże będą wiezione samochodem.

 1. Bagaż podręczny

Do małego podręcznego plecaka należy włożyć RZECZY PIERWSZEJ POTRZEBY (menażka, sztućce, chusteczki…), z niego będzie można korzystać w ciągu dnia podczas posiłków.

 1. Noclegi pielgrzymkowe

Wszystkie noclegi będą „pod dachem”, nie potrzeba więc brać ze sobą namiotów.

 1. Odprawa przed pielgrzymką

BEZWZGLĘDNIE WSZYSCY muszą złożyć duże bagaże wraz z karimatą i śpiworem w przeddzień wyjazdu – 20 LIPCA 2019 (SOBOTA) – w godzinach 16.00-20.00 w Recepcji Pielgrzymki Rowerowej (Dom Rekolekcyjny im. bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie – ul. Dębicka 64).

 1. Nocleg dla osób spoza Rzeszowa i okolic w przeddzień pielgrzymki

Osoby spoza Rzeszowa zapraszamy na nocleg w Dom Rekolekcyjny im. bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie (ul. Dębicka 64) w cenie 30 zł za osobę wraz z prowiantem śniadaniowym. Płatne na miejscu w dniu przyjazdu. Chętni na nocleg zgłaszają się u Barbary Znamirowskiej (sekretariat klubu) najpóźniej do dnia 18 LIPCA (CZWARTEK) – najlepiej pocztą elektroniczną na adres sekretariat@klubalpin.pl lub telefonicznie na numer 0-602 26 29 55, a w przeddzień wyjazdu meldują się w RECEPCJI PIELGRZYMKI ROWEROWEJ (ul. Dębicka 64) w godzinach 16.00-20.00. W razie chęci wcześniejszego przybycia prosimy o kontakt pod wskazany numer telefonu. Prosimy nie odkładać przyjazdu na godziny nocne, gdyż wiąże się to z trudnościami organizacyjnymi i zmęczeniem następnego dnia podczas startu pielgrzymki.

 1. Przygotowanie do wyjazdu w dniu startu dla mieszkających w Internacie

Osoby nocujące w internacie będą miały dostęp do dużego bagażu do następnego dnia do godz. 6.00 rano. Mały bagaż podręczny mają oni złożyć w dniu 21 lipca (NIEDZIELA) najpóźniej do godz. 6.30 rano w czerwonej przyczepie serwisowej. Prowiant śniadaniowy dla nich będzie przygotowany do odbioru od godz. 5.30 rano. Po posiłku i ostatecznym spakowaniu bagaży O GODZ. 7.00 rozpocznie się Msza św. w znajdującym się obok kościele pw. św. Mikołaja. Start Pielgrzymki planowany jest na 9.15.

 1. Przygotowanie do wyjazdu dla mieszkańców Rzeszowa i okolic

Osoby z Rzeszowa i okolic dotrą we własnym zakresie na Msze św. na godzinę 7.00 do kościoła św. Mikołaja w Rzeszowie. Przed Mszą św. rower należy zostawić w wyznaczonym miejscu przy kościele, gdzie będzie zorganizowany dozór nad nim, natomiast bagaż podręczny złożyć w czerwonej przyczepie serwisowej, która będzie podstawiona obok Domu Rekolekcyjnego ok. godz. 6.15.

 1. Meta Pielgrzymki Rowerowej

Informujemy, iż w dniu 28 lipca 2019 (niedziela) około godz. 10.00 będzie miał miejsce Uroczysty Wjazd do Częstochowy przed Wały Jasnogórskie i Pokłon Matce Bożej, natomiast uwieńczeniem wyprawy jest MSZA ŚWIĘTA PRZED CUDOWNYM OBRAZEM MATKI BOŻEJ W CZĘSTOCHOWIE 28 LIPCA (NIEDZIELA) O GODZ. 12.30.

 1. Powrót autokarem do Rzeszowa

Opłata za powrót autokarem do Rzeszowa i transport roweru wynosi 60 zł. Płatne na miejscu w Recepcji Pielgrzymki Rowerowej w dniu 21 lipca.

 

UWAGA!

GDYBY W OSTATNICH DNIACH PRZED WYJAZDEM ZASZŁY JAKIEŚ ISTOTNE ZMIANY, ZOSTANĄ PODANE NA STRONIE INTERNETOWEJ www.klubalpin.pl

ZOBOWIĄZUJEMY  KAŻDEGO UCZESTNIKA PIELGRZYMKI BY  19  LIPCA  2019  (PIĄTEK) ZAJRZAŁ PRZED WYJAZDEM NA TĘ STRONĘ I SPRAWDZIŁ WSZYSTKIE NAJNOWSZE INFORMACJE.

Na start Pielgrzymki oraz na Uroczystości na Jasnej Górze zapraszamy Rodziny Pielgrzymów, Bliskich, Znajomych i Wszystkich Gości.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

 1. dowód osobisty
 2. śpiwór i karimata
 3. kurtka od deszczu (krótka)
 4. stroje kolarskie lub sportowe krótkie koszulki i spodenki
 5. buty kolarskie lub inne buty sportowe na rower
 6. klapki pod prysznic
 7. ciepły sweter
 8. czapka od słońca i okulary przeciwsłoneczne
 9. odświętny strój na mszę św. (ładne spodnie i koszulka)
 10. latarka
 11. lekarstwa, bandaż elastyczny, krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, środek przeciw komarom
 12. menażka turystyczna na posiłki, garnuszek, sztućce
 13. ręcznik, mydło, rzeczy osobiste, chusteczki higieniczne, papier toaletowy
 14. dwie zapasowe dętki rowerowe i olej do smarowania łańcucha oraz szmatkę
 15. kask na głowę (jest obowiązkowy ze względu na bezpieczeństwo pielgrzyma)

* Przypominamy, iż przed pielgrzymką rower należy oddać do serwisu w celu dokonania dokładnego przeglądu

 

Do zobaczenia na starcie Pielgrzymki!

Organizatorzy