Mariazell 2017

Rowerem w Alpy

W roku 2017 Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II zaprasza sympatyków rowerowych podróży na XXI zagraniczną wyprawę rowerową. Celem pielgrzymki będzie Mariazell – jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej.

Trasę pielgrzymki, która w sumie liczyć będzie 850 km, można podzielić na dwa etapy: słowacki i austriacki. Przez pierwsze sześć dni będziemy przemierzać Słowację. Mogłoby się wydawać, że drogi naszych sąsiadów znamy już bardzo dobrze, jednak w tym roku pojedziemy znacznie zmodyfikowaną trasą w porównaniu do poprzednich wypraw. Już pierwszego dnia przekroczymy granicę polsko – słowacką. Przed nami wspaniałe widoki i jeszcze większe emocje, bowiem będziemy kierować się w Tatry Słowackie. Po drodze odwiedzimy m. in. takie miejscowości jak: Svidnik i Preszów położone w historycznym regionie Szarysz, Lewocza w regionie Spisz, Poprad położony w Kotlinie Popradzkiej, Strbske Pleso – najwyżej położoną miejscowość w Tatrach a przy tym zatrzymamy się nad Jeziorem Szczyrbskim, które zachwyca swym pięknem. Dalej, w historycznym regionie Liptów, odwiedzimy Liptowski Mikulasz – centrum kulturalne, gospodarcze i turystyczne tego regionu oraz Rużomberk, Stare Hory, sanktuarium maryjne gdzie w ciągu roku przybywają liczne pielgrzymki oraz Bańską Bystrzycę w turystycznym regionie Horehronie. Na koniec etapu słowackiego, przez Nitrę – czwartego co do wielkości miasta Słowacji, dotrzemy do stolicy państwa – Bratysławy. Drugi, austriacki etap naszej wyprawy, choć znacznie krótszy, będzie równie atrakcyjny, bowiem przed nami swoje uroki odsłonią Alpy. Jadąc górskimi drogami będziemy mieli okazję podziwiać piękne widoki alpejskich szczytów i uroczych dolin. Te przepiękne tereny, stworzone do rowerowych podróży, zapewnią niezapomniane wrażenia.

Po dotarciu do celu wyprawy, będziemy mogli wypocząć w niezwykłym miejscu, bowiem Mariazell to miasteczko położone na wysokości 860 m n.p.m., pośród otaczających je Alp, nieopodal pięknego Jeziora Erlaufsee, położonego między wzgórzami. Będzie czas na relaks, zwiedzanie i modlitwę. W setną rocznicę objawień Fatimskich, będziemy dziękować Matce Bożej Narodów Słowiańskich, Pani z Mariazell za dar pielgrzymowania i dotychczas przebyte pielgrzymki.

Bez względu na to czy uważasz, że rower to najlepszy sposób zwiedzania, czy też chcesz spędzić czas z podobnymi Tobie maniakami podróży rowerowych, wyjdziemy naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Razem z nami masz szansę przeżyć wspaniałą przygodę, zyskać wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Zadbamy o Twój transport, wyżywienie, zapewnimy serwis, a to wszystko w towarzystwie osób, które tak jak Ty kochają jazdę na rowerze. Gwarantujemy, że każdy, niezależnie od poziomu wytrenowania uzyska odpowiednie wsparcie, dlatego też nasz wyjazd dedykowany jest dla wszystkich, dla których rower jest czymś więcej niż tylko kilkoma kilogramami metalu.

Mariazell 2017

Termin: 07.07 – 16.07.2017 r.

  • 9 noclegów w formie biwakowej (w szkołach, na polu kempingowym)
  • Przewóz rowerów i bagażu samochodem
  • Opieka trenerska i medyczna
  • Samochód techniczny i medyczny na trasie
  • Serwis

Cena:   500 zł i 150 Euro (cena może ulec zmianie po 1 stycznia 2017 r.)

NOWOŚĆ!!! ZNIŻKA DLA UCZNIÓW I STUDENTÓW – minus 15 %.

Ostateczna cena zostanie podana w dokumentach zgłoszeniowych.

Zapisy: od 1-go marca do 31-go maja 2017 r.

Skontaktuj się z nami: Mail: belumii@gmail.com, Telefon: 602 262 955