Informacje szczegółowe

PIELGRZYMKA ROWEROWA RZESZÓW – MARIAZELL 2017

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

 

 

DROGI PIELGRZYMIE!

 

Dziękujemy Ci za zainteresowanie się naszą propozycją i zapisanie się do udziału w OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMCE ROWEROWEJ RZESZÓW – MARIAZELL W DNIACH 7 – 16 LIPCA  2017 ROKU.

Przekazujemy Ci bliższe wytyczne odnoszące się do naszego wyjazdu:

 

 1. Bagaż główny (duży) 

Wszystkie rzeczy według informacji „co zabrać ze sobą” mają być spakowane do jednej dużej torby, nie może to być plecak ze stelażem zewnętrznym! Do tego bagażu ma być przymocowany sporządzony we własnym zakresie ZAFOLIOWANY IDENTYFIKATOR Z IMIENIEM I NAZWISKIEM. Z bagażu głównego będzie można korzystać jedynie na noclegach.

Jeżeli namiot, śpiwór czy karimata nie mieszczą się wewnątrz dużego bagażu, mogą być osobno, ale koniecznie podpisane imieniem i nazwiskiem właściciela.

Wszystkie bagaże będą wiezione samochodem.

 1. Bagaż podręczny

Do małego podręcznego plecaka należy włożyć RZECZY PIERWSZEJ POTRZEBY (menażka, sztućce, chusteczki…). Będzie można korzystać z niego w ciągu dnia podczas posiłków. Bagaż ten musi być rzeczywiście mały.

 1. Noclegi pielgrzymkowe 

Wszystkie noclegi maja charakter biwakowy. Niezbędna jest namiot (3 noclegi), karimata oraz śpiwór. Wskazane jest aby uczestnicy dobierali się w pary jeśli dysponują kilkuosobowym namiotem, tak by nie każdy musiał zabrać namiot (pozwala to zminimalizować ilość bagaży, które trzeba przewieźć).

 1. Odprawa przed pielgrzymką

BEZWZGLĘDNIE WSZYSCY muszą złożyć duże bagaże wraz z namiotem, karimatą i śpiworem w przeddzień wyjazdu – 6 LIPCA 2017 (CZWARTEK) – w godzinach 16.00-20.00w Recepcji Pielgrzymki Rowerowej (Internat Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie – ul. Warszawska 20). Każdy z uczestników otrzyma wówczas tzw. pakiet pielgrzyma.

 1. Nocleg dla osób spoza Rzeszowa i okolic w przeddzień pielgrzymki

Osoby spoza Rzeszowa zapraszamy nanocleg w Internacie Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie (ul. Warszawska 20) w cenie 40 zł za osobę wraz z prowiantem śniadaniowym. Płatne na miejscu w dniu przyjazdu.

Chętni na nocleg zgłaszają się u Barbary Znamirowskiej (sekretariat klubu) najpóźniej do dnia 30 CZERWCA (PIATEK) – pocztą elektroniczną na adresbelumii@gmail.com lub telefonicznie na numer 0-602 26 29 55, aw przeddzień wyjazdu zgłaszają się w RECEPCJI PIELGRZYMKI ROWEROWEJ (ul. Warszawska 20) w godzinach 16.00-20.00. Prosimy nie odkładać przyjazdu na godziny nocne, gdyż wiąże się to z trudnościami organizacyjnymi i zmęczeniem następnego dnia podczas startu pielgrzymki.

 1. Uroczystości Startu Pielgrzymki Rowerowej.

Pielgrzymka rozpocznie się uroczystą Mszą św. w kościele pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie (ul. Lwowska 46), dnia 7 lipca 2017 r., o godz. 7.00.

Na start Pielgrzymki zapraszamy Rodziny Pielgrzymów, Bliskich, Znajomych i Wszystkich Gości.

Na Mszę św. i start pielgrzymki PRZYCHODZIMY W KOSZULKACH PIELGRZYMKOWYCH. Jeżeli ktoś posiada profesjonalny strój kolarski, proszony jest także o założenie na niego na czas uroczystości oraz startu wspomnianej koszulki.

Start pielgrzymki planowany jest na godzinę 8.45.

 1. Przygotowanie do wyjazdu w dniu startu dla mieszkających w Internacie 

Osoby nocujące w internacie będą miały dostęp do dużego bagażu do następnego dnia do godz. 5.30 rano. Mały bagaż podręczny mają oni złożyć w dniu 7 lipca (piątek) najpóźniej do godz. 5.45 rano w czerwonej przyczepie serwisowej.

Prowiant śniadaniowy dla nich będzie przygotowany do odbioru o godz. 5.00 rano. Po posiłku i ostatecznym spakowaniu bagaży O GODZ. 6.00 NASTĄPI WSPÓLNY PRZEJAZD DO KOŚCIOŁA św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie na Mszę świętą i Uroczystości Startu Pielgrzymki Rowerowej.

 1. Przygotowanie do wyjazdu dla mieszkańców Rzeszowa i okolic 

Osoby z Rzeszowa i okolic dotrą we własnym zakresie na Uroczystości Startu, GROMADZĄC SIĘ PRZED KOŚCIOŁEM NAJPÓŹNIEJ O GODZ. 6.30. Jest to konieczne ze względu na przygotowanie się do liturgii oraz do późniejszego startu pielgrzymki, który będzie miał miejsce przy kościele.

Przed Mszą św. rower należy zostawić w wyznaczonym miejscu przy kościele, gdzie będzie zorganizowany dozór nad nim, natomiast bagaż podręczny złożyć w czerwonej przyczepie serwisowej, która będzie podstawiona także obok kościoła ok. godz. 6.15.

 1. Opłaty w dniu przyjazdu w recepcji 

W dniu przyjazdu do Rzeszowa i zdawania bagażu głównego należy uiścić wszelkie brakujące wpłaty, w tym także wpłatę 150 Euro wskazaną w dokumentach zgłoszeniowych.

 1. Informacja dla niepełnoletnich

Pragniemy poinformować, iż w tym roku w związku z przejazdem pielgrzymki przez terytorium Republiki Słowacji i Austrii koniecznym jest posiadanie dowodu osobistego lub paszportu.

 1. Powrót do Rzeszowa 

Powrót do Rzeszowa dnia 16 – go lipca 2017 r. planowany jest na godzinę 21.00.

 1. Inne informacje

Gdy pojawią się nowe, ważne informacje, zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz wysłane do uczestników drogą e-mail.

 

 

UWAGA!

GDYBY W OSTATNICH DNIACH PRZED WYJAZDEM ZASZŁY JAKIEŚ ISTOTNE ZMIANY, ZOSTANĄ PODANE NA STRONIE INTERNETOWEJwww.klubalpin.pl

ZOBOWIĄZUJEMY KAŻDEGO UCZESTNIKA PIELGRZYMKI BY 6 LIPCA  2017  (CZWARTEK) ZAJRZAŁ PRZED WYJAZDEM NA TĘ STRONĘ I SPRAWDZIŁWSZYSTKIE NAJNOWSZE INFORMACJE.

 

 

 

 

 

 

 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ?

 

 1. dowód osobisty lub paszport* (tylko w przypadku osób niepełnoletnich)
 1. Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego)
 1. Namiot, śpiwór i karimata
 1. kurtka od deszczu (krótka)
 1. stroje kolarskie lub sportowe krótkie koszulki i spodenki
 1. buty kolarskie lub inne buty sportowe na rower
 1. klapki pod prysznic
 1. ciepły sweter
 1. czapka od słońca i okulary przeciwsłoneczne
 1. odświętny strój na mszę św. (ładne spodnie i koszulka)
 1. latarka
 1. lekarstwa, bandaż elastyczny, krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, środek przeciw komarom
 1. menażka turystyczna na posiłki, garnuszek, sztućce
 1. ręcznik, mydło, rzeczy osobiste, chusteczki higieniczne, papier toaletowy
 1. dwie zapasowe dętki rowerowe i olej do smarowania łańcucha oraz szmatkę
 1. kask na głowę (jest obowiązkowy ze względu na bezpieczeństwo pielgrzyma)

 

* Przypominamy, iż przed pielgrzymką rower należy oddać do serwisu w celu dokonania dokładnego przeglądu

 

UWAGA!

RZECZY BIERZEMY MOŻLIWIE JAK NAJMNIEJ, TAK BY NIE OBCIĄŻAĆ NADMIERNIE NASZYCH SAMOCHODÓW! WIOZĄ ONE BOWIEM CAŁE ZAPLECZE GOSPODARCZE I TECHNICZNE!

DZIĘKUJEMY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ!

 

Do zobaczenia na starcie Pielgrzymki!

Organizatorzy